Novinky

Memoriál Lukáša “Bula” Kopčana

V sobotu 17.októbra sa vybrala Cassovia Steelers do Zvolena uctiť si pamiatku zosnulého spoluhráča zvolenských Patriotov Lukáša „Bula“ Kopčana. Ako lepšie vzdať hold tomuto Offense Guard-ovi Patriotov ako turnajom v americkom futbale, ktorý sám hral a mal ho rád?

Vo Zvolene sa stretli štyri kluby, ktoré si v „sedmičkových“ priateľských zápasoch zmerali sily v zápasoch o putovnú trofej pre víťaza. Každý zúčastnený tím odohral najprv zápas so všetkými tromi súpermi a nakoniec sa dve najúspešnejšie družstvá stretli vo finále.

Zvolen Patriots vs. Cassovia Steelers

Prvý zápas sme odohrali hneď proti usporiadateľom a domácim Zvolen Patriots. Stretnutie bolo vyrovnané a do poslednej chvíle nebolo možné odhadnúť, kto z neho vyjde ako víťaz. Ako prvý sa vedenia chytili Patrioti a po úspešnej dlhej prihrávke do endzóny si na konto pripísali 6 bodov a náskok zvýšili aj úspešným potvrdením na 7:0. Našťastie náš útok neváhal s odpoveďou a skóre dorovnal vydareným behom Patrik Jarušinský a následným potvrdením Viktora Senčáka na 7:7. Tento výsledok sa i napriek veľkej snahe oboch tímov do konca zápasu už nezmenil a tak nasledovalo predĺženie.

V predĺžení, ktoré sa hralo spôsobom „kto prvý skóruje, vyhráva“, bol náš prvý útok zastavený agresívnou zvolenskou obranou. Naša obrana udržala nápor súpera a tak dovolila útoku Steelerov sa znovu postaviť na ihrisko a tentokrát úspešne behovou hrou Patrika Jarušinského skórovať.

Zápas sa teda skončil 7:13 v náš prospech.

Cassovia Steelers vs. Smolenice Eagles

Druhý zápas sme odohrali proti smolenickému tímu. Ako prví sme sa chytili vedenia po úspešnom behu opäť Patrika Jarušinského , ale potvrdiť sa nám už nepodarilo. Eagles sa chytili iniciatívy a dobehli si po touchdown a aj s úspešným potvrdením. Ujali sa vedenia za stavu 6:7. Steelers však ukázali svoju oceľovú výdrž a po behu Maroša Fülöpa cez celé ihrisko sa opäť dostali do vedenia aj s potvrdením Viktora Senčáka na 13:7. Po polčase si smolenický tím vybojoval ďalší touchdown, ale tentokrát bez potvrdenia. Skóre vyrovnali na 13:13. Po neúspešnom drive-e nášho útoku nasledovalo zaváhanie aj našej obrany, ktoré Eagles nekompromisne využili, čo im prinieslo ďalší touchdown a pridali aj extra body za potvrdenie, čím sa posunuli do vedenia 20:13. Po veľkom boji so smolenickou obranou sa náš útok znovu presadil behom Patrika Jarušinského a skóroval, ale bez úspešného potvrdenia len znížil náskok súpera na 20:19. Skóre sa až do konca zápasu nezmenilo.

Cassovia Steeler vs. Nitra Knights

Nádej na postup do finále pre oceľových chlapcov stále žila, aby sa však aj naplnila, bolo treba poraziť nitriansky tím. Do zápasu sme nastúpili bojovne a podarilo sa nám dostať sa do vedenia po kompletnej prihrávke a behu Šimona Baloga, avšak bez potvrdenia, skóre sme otvorili na 6:0. Ešte pred koncom polčasu sa Rytierom z Nitry podarilo vyrovnať na 6:6. Druhý polčas bol napínavý a striedavo jeden tím tlačil na druhý, ale bez úspešného konca a zápas skončil stavom 6:6, takže sme museli zas bojovať v predĺžení. Hod mincou prisúdil prvý útok Nitranom a tí získali tri downy navyše vďaka faulom, ktorých sa dopustila naša obrana. A tak po siedmich vytrvalých a ťažkých pokusoch sa podarilo Rytierom preľstiť našich obrancov a skórovali, čím získali víťazstvo a postup do finále turnaja. Zápas sa tým pádom skončil v náš neprospech za stavu 6:12.

Vo finále sa teda stretli Eagles a Knights. Tento súboj sa lepšie vydaril smolenickému tímu a tak sa stali historicky prvými víťazmi Memoriálu Lukáša “Bula” Kopčana a odniesli si putovný pohár ako memento svojho úspechu.

Veľká vďaka patrí organizátorom, tímu Zvolen Patriots, ktorí i napriek tomu, že im na turnaji šťastie nežičilo, zvládli organizáciu výborne.

Autor: Nabuko #55