Novinky

Koniec príprav

Úvodný zápas sezóny 2017 bol pre nás veľkým očakávaním. Mal nám ukázať, ako sme sa vysporiadali s veľkým odlivom hráčov a ako sa nám počas preseasson podarilo zapracovať nové posily.

Otvorenie Sezóny 2017

Do zápasu sme nastúpili v historicky najmenšej zostave, ale so sebavedomím a odhodlaním nechať v zápase všetko. Po otvorení zápasu, úvodným výkopom z našej strany, sa začal boj o nadvládu nad ihriskom. V prvej štvrtine dominovala hlavne naša hra po zemi. Šimon Balog (#22) svojimi výbornými výkonmi získaval behom veľké porcie yardov. Skóre sme mohli otvoriť fieldgoalom, ale po dvoch penaltách z ťažkej pozície kicker Jakub Halás (#50) netrafil svoj 40 yardový pokus. Zvolen nevedel nájsť recept na našu obranu, ktorá ho vytrvalo držala na jeho vlastnej polovici. V poslednej hre pred koncom štvrtiny sa zranil náš starting quarterback Peter Jakubéczy (#12), ktorý sa už dokonca zápasu musel pravidelne striedať s jednou z našich popradských posíl Michalom Bednárom (#10).

Druhá štrtina pokračovala v rovnakom znení. Obrane sa darilo zadržať patriotov a získavala i loptu po fumbloch. Naša offense stále získavala yardy prevažne po zemi. Nakoniec sa podarilo prelomiť obranu domácich a behom Martina Medveca (#33), ktorý si dobehol aj po dva extra body, sme otvorili skóre v náš prospech 0:8. Polčas sme ukončili hrou na koleno.

Tretiu štvrtinu sme nadviazali tam, kde sme prestali a runnovou hrou sme sa dostali pred brány Zvolenskej endzóny, kde nás zastavila chyba v odovzdávke a strata lopty. Následna, doslova začiatočnícka chyba obrany, ktorá po offside prestala na chvíľu hrať, ponúkla okrem free playu aj oveľa väčšiu výhodu. Tú domáci okamžite využili a skórovali dlhým passom. Po extra pointe stiahli náš náskok na 7:8. Po niekoľkých minútach sa celá situácia zopakovala úplne rovnako. Po fumbli nasledoval offside v obrane, ktorá opäť prestala na chvíľu hrať. Zvolen ale nezaváhal a potrestal túto chybu opäť prihrávkou do endzóny. Tak zaslúžene prebrali vedenie 14:8. Ďalšiou rannou bolo, keď Martin Medvec (#33) kvôli zraneniu rebier už nemohol v zápase pokračovať.

Vo štvrtej štvrtine sme sa už nedokázali vzchopiť a neustávajúci tlak namotivovaného Zvolena nás nútil opakovane robiť chyby. Niekoľko turnoverov pripravilo domácim ďalšie príležitosti skórovať. Tí nezaváhali a využili ich naplno. Nakoniec ešte pridali touchdown z obrany, čím zmenili skóre na konečných 34:8.

Veríme, že sa zo svojich chýb dokážeme poučiť a že v zápase proti Nitre udržíme svoje tempo po celú hru.