Úspech Juniorského tímu

Projekt juniorského tímu zožal svoj prvý úspech. V Slovenskej flagfutbalovej lige sa nakoniec umiestnili na celkovom treťom mieste.

Pred domácim publikom sa naši juniori vytiahli a predviedli vynikajúci výkon, keď vyhrali väčšinu zápasov.

Otvárací zápas celého turnaja odohrali naši proti zvolenským Patriotom. Na nitrianskom turnaji sme im pomerne vysoko podľahli, ale keď sme chceli pomýšľať na medailové umiestnenie, potrebovali sme víťazstvo. Celý zápas sa odohrával v podobe naháňačky. Keď jeden tím získal vedenie, druhý ho obratom dorovnal. Nakoniec sa nám podarilo zvíťaziť vďaka dvom úspešným potvrdeniam, ktoré sa Zvolenčanom nepodarilo dosiahnúť. Zápas skončil 26:24.

Juniory

V ďalšom zápase nás čakali Žilinčania. Priebeh hry sme celý čas diktovali my a osvedčenými kombináciami sme postupne viackrát skórovali. Žilinčanom sa podarilo dosiahnúť našu endzónu len raz a tak sme zo zápasu vyšli jednoznačne ako víťazi so skóre 30:6.

Juniory

Pred našim posledným zápasom už bola tabuľká zamotaná. Vďaka svojej bojovnosti a dobrej hre mal náš juniorský tím možnosť bojovať o druhé miesto v slovenskej lige. Na to sme však potrebovali poraziť Bratislavčanov.

Bratislava už síce prvé miesto v tabuľke mala isté, ale nechcela pokaziť skóre bez prehry. Zápas bol plný tvrdých súbojov o letiacu loptu. V týchto súbojoch sa vyznamenal najmä Leonard Mackay, ktorý aj skóroval náš jediný touchdown. Obrane sa podarilo zastaviť niekoľko drive-ov Monarchs . Štyri downy dokonca kládli naši obrancovia úspešný odpor v redzóne. Nakoniec ale Bratislavčania kvalitnou passovou hrou niekoľkokrát skórovali a so skóre 6:24 zo zápasu vyšli víťazne.

Juniory

V konečnom poradí sme v slovenskej flag futbalovej lige skončili na treťom bronzovom mieste. Juniori si tento úspech vyslúžili tvrdou prácou a traja z každého tímu boli vyhlásení za MVP ligy. U nás toto ocenenie získali Leonard Mackay, Michal Čuro a Pavol Liščinský, ktorý bol aj najmladší ocenený hráč.

Juniori oddychovať ešte nebudú. Majú pred sebou veľa práce s prípravou na rôzne malé podujatia a turnaje, ktoré ich v najbližšej dobe čakajú. Na začiatku nasledujúceho roka budeme organizovať ďalší nábor, aby sme našu juniorskú základňu o trochu rozšírili.

Juniory

Autor: Nabuko #55

Foto: Jakub Rajnec