Novinky

Rozlúčka so sezónou 2017 v Žiline

Svoj posledný zápas (10.6.) tohtoročnej sezóny sme išli vybojovať na domácu pôdu Žiliny Warriors v Hričovskom Podhradí. I keď naše šance na akýkoľvek postup do play off boli už dávno zmarené, nastupovali sme do zápasu s odhodlaním bojovať až do konca.

Do zápasu sme museli nastúpiť vo veľmi oklieštenej zostave s 20 hráčmi. Z toho #85 Mário Paľo odohral svoj úplne prvý zápas. Týmto ho vítame do našej oceľovej rodiny. :)

Zápas sme začali výkopom a hneď v prvom drive-e sa naša defense dostala pod veľký tlak Žiliny, ktorá sa dostala do našej redzóny za dva downy. Ďalší postup sme už nedovolili a tak sa žilinská veľká šanca skončila pred bránami našej endzóny. Rýchlo sme to bojovníkom oplatili. Jedným dlhým behom sme sa zásluhou #22 Šimona Baloga presunuli z vlastne redzóny do tej žilinskej. Situácia sa zopakovala a náš drive bol ukončený solídnou obranou Žiliny. V takomto tempe sa niesla celá prvá štvrtina, ale žiadna obrana nepoľavila.

Druhá štvrtina začala našim neúspešným útočným pokusom a následný tlak Žiliny ich dostal na hranicu 2 yardov od endzóny. Potom nastala disktutabilná situácia, ktorú nakoniec rozhodcovia posúdili ako platný touchdown pre Warriorov. K tomu pridali úspešný kop a tak sa ujali vedenia 7:0.

Ďalšia šanca na skórovanie sa naskytla domácim na konci polčasu. Po 7 downoch v redzóne sa naši obrancovia vyznamenali a donútili Žilinčanov pokúsiť sa o field goal. Pokus bol však neúspešný.

Tretia štvrtina sa začala tam, kde sa skončil prvý polčas. Útočné snahy oboch tímov sa trieštili striedavo o obrany. Až ku koncu štvrtiny sa podarilo po trick play-i pri punte Žiline skórovať behom po strane. Pri snahe o zisk extra bodu neuspeli a tak navýšili svoje vedenie na 13:0.

Vo štvrtej štvrtine bol linebacker #20 Peter Malatin vylúčený pre targeting. Toto oslabenie bolo veľmi citelné, aj keby sme nemali už okresanú súpisku. Žilinčania získali 15 yardov a automatický prvý down. I napriek tomu sme ich v redzóne dokázali zastaviť a opäť sa len pokúsili o field goal. I tentokrát neúspešne. O to viac vyvíjali tlak v ďalšom drive-e. 20 sekúnd pred koncom zápasu sa im nakoniec podarilo skórovať. Body dosiahli stredne dlhým passom do rohu endzóny. Opäť ale neuspeli pri získavaní extra bodov a tak zmenili skóre na konečných 19:00.

Po poslednom zápase ukončujeme sezónu SFL 2017 na poslednom 6. mieste v celkovej tabuľke.

Najbližšie nás čaká galavečer 18.6 o 18:00 v priestoroch Boba baru, kde sú srdešne pozvaní všetci hráči, fanúšikovia a všetci nadšenci futbalu. Registrácia cez správu na facebookovej stránke.