Prípravný zápas proti Eger Heroes

Cez víkend (11.3.2018) sme odohrali náš prvý tohtoročný zápas, ktorý bol síce len prípraným, ale o nič menej dôležitým.

Zápas sme odohrali pri Košiciach v obci Ploské proti maďarskému súperovi Eger Heroes. Rozdielom medzi normálnym zápasom a prípravným je to, že sa nehrá na štvrtiny a útočiaci tím nestráca loptu na turnoveroch. Každý tím mal k dispozícii v 1 drive a 10 downov (pokusov) a dohral ich, nech bol výsledok akcie akýkoľvek. Útočiace strany sa vymenili päťkrát v normálnej hre a jedenkrát v takzvanej redzóne, čiže sa rozohrávalo z úrovňe 10 yardov od súperovej endzóny. Dokopy teda oba tímy odohrali 120 downov.

Tento prípravný zápas bol pre nás veľmi dôležitý a ukázal nám, ako transformácia tímu ovplyvnila jeho výkonnosť. Pod vedením hlavného trénera Ondreja Draveckého a nového offensive koordinátora Petra Jakubeczyho prebehli zmeny v playbooku, ako i na väčšine pozícií. Tieto zmeny sa počas zápasu ukázali ako krok správnym smerom. Taktiež zapracovanie nováčikov a posíl hráčov z Ukrajiny prebehlo podľa najlepších očakávaní.

CSvsEH

Samozrejme, zápas nám ukázal aj to, kde má tím ešte medzery a na čo sa má v najbližších tréningoch zamerať. Nad celkovým výkon tímu hlavný tréner Dravecký vyjadril spokojnosť a tak dúfame, že si túto dobrú výkonnosť prenesieme aj do sezóny.

Vo videu si môžete vychutnať najlepšie momenty zápasu.

GO STEELERS!!!