Úspešný začiatok sezóny

Domáci úvodný výkop do sezóny sa nám vydaril. V zápase so Zvolenom sme si vybojovali víťazstvo.

Ondrej Dravecký

Náš prvý zápas sme odohrali na ihrisku v Šaci, kde tento rok odohráme väčšinu našich domácich zápasov. Po vyhratom coin tosse (hode mincov) sme si vybrali voľbu v druhom polčase a tak sa na ihrisko vydal otvoriť zápas náš kick-off tím. Obrana, ktorá ho nasledovala, Zvolenčanom nič nedarovala. Práve naopak, yardy im dokonca uberala. Hneď v prvom drive zvolenského quarterbacka sackoval #56 Ondrej Dravecký. Ten neudržal loptu a následný fumble priľahol náš hráč. V nasledujúcom defenzívnom drive opäť sackoval #56 Ondrej Dravecký, ale tentokrát v súperovej endzóne, čím získal pre nás prvé 2 body v zápase. Nová zostava offense bojovala s rozohrávkou skoro celú prvú štvrtinu a tak nebola schopná ohroziť súperovu endzónu.

Úspešný začiatok sezóny

V druhej štvrtine sa chlapci z offense už skoncentrovali a začali získavať yardy, ako vzduchom aj po zemi. Ohrozovali aj endzónu Patriotov a po reverse #21 Jozef Drábik skóroval touchdown 32-yardovým behom. Následne potvrdenie kopom #90 Jakuba Halása nám prinieslo ďalší bod. Naše vedenie sa zvýšilo na 9:0. Do polčasu už dominovali na ihrisku hlavne defense tímy, ktoré úspešne bránili svoje endzóny.

Úspešný začiatok sezóny

Dominancia oboch defense na ihrisku bola zjavná aj v druhom polčase. Zvolen bol najbližšie ku skórovaniu pri pokuse o fieldgoal. Tento pokus zmaril zblokovaním lopty #88 Matej Engler, čím udržal zvolenské skóre stále na nule. Ďalšiu útočnú šancu zmaril #80 Andriy Turyanytsya, keď sackom donútil quarterbacka loptu vyfumblovať. Loptu prikryl náš defensive end #99 Lukáš Vaško. Bohužiaľ, v útoku sme nedokázali nájsť recept na odhodlanú obranu Patriotov. Do poslednej štvrtiny zápas prešiel bez zmeny skóre.

Úspešný začiatok sezóny

Na začiatku poslednej štvrtiny sa do tretice podarilo donútiť vyfumblovať loptu, tentokrát #5 Dominikovi Čieslovi. Stále hrateľnú loptu zodvihol #80 Andriy Turyanytsya, ktorý s ňou dobehol po ďalších 6 bodov do endzóny. Kicker #90 Jakub Halás znovu úspešne potvrdil a naše vedenie sa zvýšilo na 16:0. Pred záverom zápasu poslednú šancu na skórovanie Patriotom zmaril #80 Andriy Turyanytsya, ktorý zachytil ich prihrávku a tým poslal našu offense na ihrisko. Tej potom až dokonca zápasu vzdorovala zvolenská obrana.

Úspešný začiatok sezóny

Najbližší zápas odohráme ako hostia u favorizovaných trnavských Buldogov budúcu sobotu (14.4.). Veríme, že dobrý výkon dokážeme zopakovať a že nám budete držať palce.

GO STEELERS!Autor: Nabuko #55