Tesné víťazstvo nad Nitrou Knights

Po dvojtýždňovej pauze sme sa opäť vrátili na trávnik zmerať si sily so súperom. V štvrtom kole slovenskej futbalovej ligy sme sa stretli s nitrianskymi Rytiermi.

Dňa 12.5. (sobota) na futbalovom ihrisku v obci Ploské fanúšikovia amerického futbalu mohli vidieť veľmi tesný zápas medzi nami a Nitranmi. Šťastie pri hode mincou prialo viac nám a tak sme si vybrali voľbu v druhom polčase. Prvý útočný drive zápasu teda patril hosťom. Naša obrana strávila na ihrisku skoro celú prvú štvrtinu, keďže sa Nitranom darilo veľmi rýchlo získavať turnovery. Hneď v našom prvom útočnom downe prikryli fumble. V druhom útočnom drive získali na druhý down interception. Našťastie, obrana vďaka striedaniam ostávala stále čerstvá a nedovolila hosťom tieto výhody využiť.

Úspešný začiatok sezóny

V druhej štvrtine pokračovali Rytieri v útočnom tlaku a dostali sa až do našej redzóny, kde sa neúspešne pokúsili o field goal. Offense sa upokojila a už neopakovala chyby z úvodu zápasu. Naopak, začala sa nebezpečne približovať k súperovemu koncu ihriska. Výbornou behovou hrou sa vyznamenali runningbackovia #33 Michal Čura a #40 Roman Boguslavskyi, ktorí nás dostali 12 yardov od súperovej endzóny. Toto ťaženie sme dotiahli do úspešného konca hrou vzduchom na #80 Andriyho Turyanytsyu. Potvrdiť sa nám nepodarilo a tak sme si pripísali iba 6 bodov.

Po polčase sme začali prví útočiť my. Nitrania si už našu behovú hru viac strážili a tak dostal príležitosť zažiariť krásny onehand catch #21 Jozefa Drábika. Nepodarilo sa nám skórovať a tak Rytieri mohli započať svoju ofenzívu. Ich postup zastavil až interception #36 Andryiho Bodnara. Výhodnú pozíciu na súperovej polovici ihriska využil runningback #40 Roman Boguslavskyi, ktorý si dobehol po svoj druhý touchdown v sezóne. Kicker #90 Jakub Halás tentokrát neminul a zvýšili sme svoj náskok na 13 bodov.

Ešte niekoľkokrát sme sa dostali až k súperovej endzóne, ale zomknutá obrana Rytierov nám už skórovať nedovolila. Naopak, ich útok nabral druhý dych a neustále vyvíjal tlak na našu obranu. Pri punt returne sme stratili loptu a hostia získali veľmi dobrú pozíciu pre svoj útok. Nakoniec sa im aj podarilo zápas zdramatizovať po behovom touchdowne. Potvrdiť sa im nepodarilo a skóre sa zmenilo na 13:6. Nasledoval veľmi zle prevedený return a naša offense bola nútená rozohrávať 5 yardov od vlastnej endzóny. V prvej akcii sme hneď stratili loptu, ktorú prikryl jeden z Nitranov, takže na ihrisko na rovnakom mieste nastúpila naša obrana. Tá ukázala svoju silu a zatlačila súperov od našej endzóny . Zápas sa nám teda podarilo dobojovať do víťazného konca.

Nasledujúci zápas odohráme už na našom domácom ihrisku v Šaci proti trnavským Bulldogom. Bude to náš posledný zápas pred domácim publikom a preto sa tešíme na vašu podporu.