Prvá prehra v sezóne

Posledné vystúpenie pred domácim publikom nevyšlo podľa našich očakávaní. Naša víťazná séria bola ukončená Trnavou Bulldogs, s ktorou sme zviedli zápas na ihrisku v Šaci 19.5. (sobota).

Zápas sa pre nás začal výhrou v coin tosse a tak sme si vybrali voľbu v druhom polčase. Prvý útok Trnavčanov sa nám podarilo zastaviť ešte na ich polovici, ale veľmi dobre kopnutým puntom odsunuli začiatok našej útočnej snahy až na úroveň piatich yardov od našej endzóny. Z tejto nevýhodnej pozície sa offense nedokázala vymaniť a punt to našej defenzíve veľmi neuľahčil. Krátkym passom do endzóny otvorili Bulldoci skóre aj s extra bodom na 0:7. Náš následný útočný drive bol zastavený rýchlo interceptionom hostí, ktorí vďaka tomu začínali útočiť opäť v našej redzóne. Defense im postup neumožnila, ale dokopnúť na bránu nebol pre trnavského kickera žiaden problém. Rozdiel tým zvýšili na 0:10.

Druhú štvrtinu pokračoval náš útok v postupnom posune k súperovej endzóne. Dobre zahratým reversom #21 Jozefa Drábika sme sa posunul do polovičky súperovho územia. Nasledovala krátka nahrávka na fullbacka #45 Maroša Fülöpa, ktorý získal ďalší prvý down. Výborne zabehnutý run stranou #40 Romana Boguslavskyiho nás posunul až k endzóne súpera, do ktorej Roman loptu naťahoval, ale túto snahu rozhodcovia neuznali ako platnú a tak sme opäť rozohrávali 1 yard od endzóny trnavčanov. Následný faul nás od enzóny vzdialil o 5 yardov a chyba v rozohrávke nás potom pripravila o loptu úplne. Fumble zodvihol Trnavský hráč a úspešne s ňou prebehol celé ihrisko. Pokus o extra bod bol zblokovaný #99 Lukášom Vaškom. Hostia teda zväčšili náskok na 0:16. Nasledoval útočný drive, ktorý sme ukončili puntom, ale trnavský punt returner nám dokázal vrátiť loptu až do endzóny. Ich kicker neminul, čím sa nám Trnavčania vzdialili na rozdiel 23 bodov. Náš ďalší útočný drive skončil hneď ako sa začal turnoverom po zlej predávke našich runningbackov. Defense, ale do konca polčasu vydržala odolávať trnavskému náporu.

Tretia štvrtina už bola z našej strany vyrovnanejšia a ofenzíva už lopty nestrácala. Polčasová prestávka pomohla chlapcom sa opäť skoncentrovať. I napriek tomu boli najprv naše útočné snahy súperom zastavené. Trnavčanom sa v útoku naopak opäť zadarilo a 30 yardovým passom do endzóny opäť skórovali. Bez úspešného potvrdenia zmenili skóre na 0:29. Konečne sa ukázala aj naša offense a po 51 yardovom runne #40 Romana Boguslavskyiho našiel quarterback #1 Dominik Schürger tight enda #90 Jakuba Halása v trnavskej endzóne. Taktiež sme nepotvrdili a tak sme zmenili skóre trochu v náš prospech na 6:29.

Posledná štvrtina začala našim útočným driveom, ktorý sa postupne prebíjal ihriskom dopredu. Trnavčania ho, žiaľ, zastavili zachytením našej prihrávky a obrali nás o príležitosť skórovať, čo sme v tej chvíli najviac potrebovali. Defenzíva vedela, že nutne potrebujeme loptu opäť získať, aby sme sa mohli pokúsiť vrátiť inkasované body. Nakoniec sa to podarilo #6 Patrikovi Jarušinskému, ktorý pri tackli vyrazil loptu trnavskému runningbackovi. Fumble recovery si pripísal #53 Ivan Gorvat. Naneštastie, hneď ďalší down sme opäť hodili interception a pripravili sa o možnosť útočiť. Tento turnover už hostia využili a s úspešným potvrdením sa stav zmenil poslednýkrát na 6:36.

V tomto zápase sme urobili veľmi veľa chýb a dopustili sme sa veľkého počtu turnoverov v prospech súpera. Na tomto nedostatku budeme pracovať a veríme, že v ďalšom zápase 27.5. v Nitre predvedieme zlepšený výkon.