Historicky prvý-krát sme si zo Zvolena odniesli víťazstvo

Predposledný ligový zápas sme odohrali na domácom ihrisku tímu Zvolen Patriots v nedeľu 17.6. Na tomto ihrisku sa nám nikdy predtým nepodarilo vyhrať a tak sme do Zvolena cestovali s otázkou, či túto smolu tentokrát prelomíme..

Prví na lopte začínali Zvolenčania, ale pomerne rýchlo ich naša obrana donútila loptu odkopávať. Náš útok si počínal lepšie. Preniesol hru na polovicu súpera a dielo dokonal 23 yardovým behom #22 Šimon Balog. Nasledoval úspešný kop #44 Leonarda Mackaya za 1 bod a naše otváracie skóre bolo 0:7. Zvolenský protiútok zastavil #9 Mykyta Richin, ale, nanešťastie, bol zastavený 2 yardy od našej endzóny. Túto veľmi ťažkú pozíciu pre útok využil vo svoj prospech práve Zvolen, ktorého obrancovia zložili nášho runningbacka skôr, ako dokázal opustiť endzónu. Tak si pripísali safety za 2 body. Naša defense požičané vrátila aj s úrokmi, keď v nasledujúcom drive vrátil #50 Marjan Shtymak zblokovaný punt do zvolenskej endzóny. Úspešné potvrdenie zvýšilo náš náskok na 2:14.

V druhej štvrtine mohla skórovať opäť defense zásluhou #36 Andriyho Bodnara, ktorý prebehol po interceptione skoro celé ihrisko až do endzóny. Nanešťastie, faul počas jeho behu nás o tento touchdown pripravil. Útok ale toto pochybenie napravil. #1 Dominik Schürger našiel prihrávkou v endzóne tight enda #12 Petra Jakubeczyho. Po zahratí trickplayu miesto potvrdzovacieho kopu získal #44 Leonard Mackay pre nás ďalšie 2 body. Skóre sa menilo v náš prospech na 2:22.

Druhý polčas sme otvorili úspešným útokom po zemi. Nakoniec runningback #40 Roman Boguslavskyi dostal loptu do endzóny domácich a navýšil naše skóre o 6 bodov na 2:28. Získať extra body sa nám tentokrát nepodarilo. Ďalší zvolenský útok zastavil interceptionom cornerback #44 Leonard Mackay#44 Leonard Mackay. S loptou následne zabehol 42 yardov a ponúkol našej offense vynikajúcu štartovaciu pozíciu 8 yardov od endzóny súpera. Zvolenčania túto pozíciu naozaj húževnate bránili a nielen, že nám nedovolili spraviť ani jeden plusový yard, ale zablokovali aj náš pokus o field goal.

Štvrtú štvrtinu Zvolenčania stále bojovali o zisk bodov v zápase a i keď sa im darilo našu defense zatlačiť hlboko na našu polovicu, nakoniec nedokázali loptu dopraviť do endzóny. Nám sa darilo o niečo viac. Najprv zachytil #36 Andriy Bodnar svoj tretí interception v zápase a z následného útoku dobehol #40 Roman Boguslavskyi 78 yardov po touchdown. Opäť nám vyšlo potvrdenie za 2 body a tak sme naposledy zmenili skóre na 2:36.