Rozhovor s hlavným trénerom CASSOVIA STEELERS

Ondrej Dravecký je jedným zo zakladajúcich členov Cassovia steeelers. Ako hráč pôsobil na pozícií midlle linebackra. V Miskolc steelers sa mu podarilo získať cenu za najužitočnejšieho hráča obrany. Teraz pôsobí ako hlavný tréner CASSOVIA STEELERS a my sme ho trošku vyspovedali.

#56 Ondrej Dravecky

1, Mohol by si nám povedať, čo je úlohou hlavného trénera amerického futbalu ?
Tých hlavných úloh je viac. Podobne ako u viacerých klubov na Slovensku, ide o skĺbenie viacerých trénerských pozícií, Príprava a dohliadanie na priebeh tréningov, príprava hráčov na sezónu, podľa tipu hráčov spracovanie playbooku na nasledujúcu sezónu, v ideálnom prípade spolupracovať na jeho tvorbe s def. alebo off. koordinátorom. A hlavne dohliadanie na priebeh zápasu, voľba hlavnej taktiky a scouting súpera. Čiže vlastne práca na plný úväzok, ktorú robím popri normálnom zamestnaní ( úsmev/ trpký úsmev).

2, Ako si sa dostal k tejto pozícii?
Ešte v roku 2013, keď som bol hráčom Miskolc Steelers, kde ma viedol Szegedi Máté, som u nás v Košiciach prijal pozíciu defenzívneho koordinátora. Po niekoľkých sezónach som prijal pozíciu hlavného trénera a prevzal tak na seba celkovú zodpovednosť za vedenie tímu na ihrisku aj mimo neho.

3, Máš nejakých pomocníkov alebo trénuješ celý tím sám ?
V americkom futbale je nereálne trénovať a viesť celý tím sám. Na trénovanie jednotlivých pozícií sa spolupodieľajú najskúsenejší hráči. Ale dostávame sa do štádia, keď pozičným trénerom už nie je aktívny hráč a konečne sa to začína uberať správnym smerom. V rámci prípravy taktiky/playbooku, som v minulej sezóne úzko spolupracoval s Petrom Jakubeczim ( offence) a Radovanom Mateszom (defense), Tréner OL Martin Foriš, RB/FB Maroš Fülöp, Tréning Juniorov Tomaš Hronský a Dominik Čiesla.

4, Aké sú tvoje očakávanie ako trénera na ďalšiu sezónu ?
V minulej sezóne sme citeľne využili pomoc hráčov z Uzhorod Lumberjack. V nasledujúcej sezóne budeme musieť nájsť náhradu za niektorých kľúčových hráčov, ale už počas minulej sezóny sa niektorí z našich mladých hráčov ukázali vo výbornom svetle a pri správnom nasmerovaní dokážeme vybudovať tím s porovnatelnou silou a kvalitou ako bol ten zo sezóny 2018.

5, Zmenilo sa v tíme niečo po poslednej sezóne ? Ak áno čo ?
Dokážeme vyhrávať, za pomoci niekoľký kvalitných hráčov, sme dokázali vytvoriť silný tím, pričom naši kmeňový hráči neboli len dopočtu. Takže hlavnou zmenou je prístup hráčov k tréningu a zápasu. V kľúčovom zápase minulej sezóny, som nezvládol túto situáciu, doplatil som na neskúsenosť a nechal som sa presvedčiť na nevyskúšané. Vedenie tímu v zápase beriem pevnejšie do svojich rúk, z pozície tréner/hráč to bolo nemožné.

6, Si aj živiteľ rodiny určite to nie je jednoduché, ako to zvládaš časovo ?
Nezvládam , neexistujúci voľný čas, počas sezóny žiadne voľné víkendy. Rodina , práca , šport, v tomto kolobehu som už 7 rokov. Nič z toho by som nedokázal bez úžasnej manželky. Pre mňa má deň príliš málo hodín a týždeň málo dní.

#56 Ondrej Dravecky

#56 Ondrej Dravecky

#56 Ondrej Dravecky

#56 Ondrej Dravecky

GO STEELERS!